Microchip Technology MASMCJLCE20A
Part No.:
MASMCJLCE20A
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE20A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
46A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)