Microchip Technology MASMCJLCE18AE3
Part No.:
MASMCJLCE18AE3
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE18AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
51A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)