Microchip Technology MASMCJLCE17AE3
Part No.:
MASMCJLCE17AE3
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE17AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
54A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)