Microchip Technology MASMCJLCE16A
Part No.:
MASMCJLCE16A
Description:
TVS DIODE 16VWM 26VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE16A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
16V
Voltage - Breakdown (Min):
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
57A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)