Microchip Technology MASMCJLCE13A
Part No.:
MASMCJLCE13A
Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE13A Information
Packaging:
Bulk
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
70A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)