Microchip Technology MASMCJLCE110A
Part No.:
MASMCJLCE110A
Description:
TVS DIODE 110VWM 178VC DO214AB
Shipping
MASMCJLCE110A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
178V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
90pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)