Microchip Technology MASMCGLCE75AE3
Part No.:
MASMCGLCE75AE3
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC SMCG
Shipping
MASMCGLCE75AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
90pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)