Microchip Technology MASMCGLCE11A
Part No.:
MASMCGLCE11A
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC SMCG
Shipping
MASMCGLCE11A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V
Voltage - Breakdown (Min):
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
82A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)