Microchip Technology MASMCGLCE10A
Part No.:
MASMCGLCE10A
Description:
TVS DIODE 10VWM 17VC SMCG
Shipping
MASMCGLCE10A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10V
Voltage - Breakdown (Min):
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
88A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:
100pF @ 1MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)