Panasonic Electronic Components MA2Z00100L
Part No.:
MA2Z00100L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Single Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Description:
DIODE GP 200V 100MA SMINI2-F1
Shipping
MA2Z00100L Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.2 V @ 100 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
3pF @ 0V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini2-F1
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)