Microchip Technology MA1.5KE91AE3
Part No.:
MA1.5KE91AE3
Description:
TVS DIODE 77.8VWM 125VC DO204AR
Shipping
MA1.5KE91AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
77.8V
Voltage - Breakdown (Min):
86.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
125V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)