Microchip Technology MA1.5KE75A
Part No.:
MA1.5KE75A
Description:
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO204AR
Shipping
MA1.5KE75A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64.1V
Voltage - Breakdown (Min):
71.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)