Microchip Technology MA1.5KE15A
Part No.:
MA1.5KE15A
Description:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO204AR
Shipping
MA1.5KE15A Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12.8V
Voltage - Breakdown (Min):
14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
71A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)