Microchip Technology MA1.5KE12AE3
Part No.:
MA1.5KE12AE3
Description:
TVS DIODE 10.22VWM 16.7V DO204AR
Shipping
MA1.5KE12AE3 Information
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10.22V
Voltage - Breakdown (Min):
11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
16.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
90A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)