Schneider Electric M9F12240
Part No.:
M9F12240
Manufacturer:
Schneider Electric
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
MULTI9 C60N 2P D 40A 10KA 415V M
Shipping
M9F12240 Information
Manufacturer:
Schneider Electric
Series:
Multi9
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Thermal Magnetic
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
240 V