Texas Instruments LM3S9U81-IQC80-A1T
Part No.:
LM3S9U81-IQC80-A1T
Description:
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP
Shipping
LM3S9U81-IQC80-A1T Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Speed:
80MHz
Connectivity:
CANbus, Ethernet, I2C, IrDA, LINbus, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB OTG
Number of I/O:
65
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.235V ~ 1.365V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)