Texas Instruments LM3S5747-IQC50-A0T
Part No.:
LM3S5747-IQC50-A0T
Shipping
LM3S5747-IQC50-A0T Information
Series:
Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
50MHz
Connectivity:
CANbus, I2C, IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART, USB
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.25V ~ 2.75V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)