Texas Instruments LM3S2948-IQC50-A2T
Part No.:
LM3S2948-IQC50-A2T
Package:
100-LQFP
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP
Shipping
LM3S2948-IQC50-A2T Information
Package/Case:
100-LQFP
Programmable:
Verified
Speed:
50MHz
Number of I/O:
52
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.25V ~ 2.75V
Data Converters:
A/D 8x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)