Texas Instruments LM3S2620-IBZ25-A2
Part No.:
LM3S2620-IBZ25-A2
Package:
108-LFBGA
Description:
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA
Shipping
LM3S2620-IBZ25-A2 Information
Package/Case:
108-LFBGA
Packaging:
Tray
Programmable:
Not Verified
Speed:
25MHz
Connectivity:
CANbus, I2C, IrDA, Microwire, QEI, SPI, SSI, UART/USART
Peripherals:
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
52
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.25V ~ 2.75V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)