Texas Instruments LM3S1332-IBZ50-A2
Part No.:
LM3S1332-IBZ50-A2
Package:
108-LFBGA
Description:
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 108BGA
Shipping
LM3S1332-IBZ50-A2 Information
Package/Case:
108-LFBGA
Packaging:
Tray
Programmable:
Not Verified
Speed:
50MHz
Connectivity:
IrDA, Microwire, SPI, SSI, UART/USART
Number of I/O:
57
Program Memory Size:
96KB (96K x 8)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.25V ~ 2.75V
Data Converters:
A/D 3x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)