LCPB096D.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | LCPB096D |
| Manufacturer | EBE sensors+motion |
| Series | LCPB |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Type | Liquid, Solids |
| Output Type | Analog, Digital |
| Output Configuration | - |
| Current | 30 mA |
| Minimum Liquid Specific Gravity | 1.0 |
| Switch Actuation Level | - |
| Mounting Type | Chassis Mount, Screw Mount |
| Material - Housing & Prism | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Voltage Rating | 5V |
The following parts include "LCPB096D" in Silicon Labs LCPB096D.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.