KIT0139.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | KIT0139 |
| Manufacturer | DFRobot |
| Series | - |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Liquid |
| Output Type | Analog |
| Output Configuration | 4mA ~ 20mA |
| Current | - |
| Minimum Liquid Specific Gravity | - |
| Switch Actuation Level | - |
| Mounting Type | Threaded |
| Material - Housing & Prism | 316 Stainless Steel |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Voltage Rating | 12V ~ 36V |
The following parts include "KIT0139" in Silicon Labs KIT0139.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.