Sensata-Airpax IULNK11-1-51-60.0
Part No.:
IULNK11-1-51-60.0
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Shipping
IULNK11-1-51-60.0 Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V