Sensata-Airpax IUGH1111-1-62-10.0-91
Part No.:
IUGH1111-1-62-10.0-91
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Shipping
IUGH1111-1-62-10.0-91 Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V