Samtec Inc. HW-50-08-T-S-300-110
Part No.:
HW-50-08-T-S-300-110
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-50-08-T-S-300-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)