Samtec Inc. HW-34-11-T-S-550-235
Part No.:
HW-34-11-T-S-550-235
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-34-11-T-S-550-235 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height:
0.550" (13.970mm)
Length - Tail:
0.235" (5.969mm)