Samtec Inc. HW-25-10-T-S-600-115
Part No.:
HW-25-10-T-S-600-115
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 25POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-25-10-T-S-600-115 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
25
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)