Samtec Inc. HW-24-09-L-S-300-150
Part No.:
HW-24-09-L-S-300-150
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-24-09-L-S-300-150 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
24
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)