Samtec Inc. HW-22-14-T-S-980-105
Part No.:
HW-22-14-T-S-980-105
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 22POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-22-14-T-S-980-105 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Number of Positions:
22
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:
0.980" (24.892mm)
Length - Tail:
0.105" (2.667mm)