Samtec Inc. HW-20-20-T-D-830-110
Part No.:
HW-20-20-T-D-830-110
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-20-20-T-D-830-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.830" (21.082mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)