Samtec Inc. HW-20-14-T-D-1200-110
Part No.:
HW-20-14-T-D-1200-110
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Shipping
HW-20-14-T-D-1200-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
1.200" (30.480mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)