Samtec Inc. HW-20-13-T-D-680-300
Part No.:
HW-20-13-T-D-680-300
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-20-13-T-D-680-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.680" (17.272mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)