Samtec Inc. HW-20-12-L-S-685-130
Part No.:
HW-20-12-L-S-685-130
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-20-12-L-S-685-130 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, HW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.685" (17.400mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)