Samtec Inc. HW-20-09-G-S-410-080
Part No.:
HW-20-09-G-S-410-080
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-20-09-G-S-410-080 Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)