Samtec Inc. HW-17-20-G-S-838-110
Part No.:
HW-17-20-G-S-838-110
Description:
CONN HDR 17POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-17-20-G-S-838-110 Information
Number of Positions:
17
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.182" (4.623mm)
Length - Stack Height:
0.838" (21.285mm)
Length - Tail:
0.110" (2.800mm)