Samtec Inc. HW-17-11-T-D-239-275
Part No.:
HW-17-11-T-D-239-275
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-17-11-T-D-239-275 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.416" (10.566mm)
Length - Stack Height:
0.239" (6.071mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)