Samtec Inc. HW-17-11-T-D-224-354
Part No.:
HW-17-11-T-D-224-354
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-17-11-T-D-224-354 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.352" (8.941mm)
Length - Stack Height:
0.224" (5.690mm)
Length - Tail:
0.354" (8.992mm)