Samtec Inc. HW-17-11-T-D-224-275
Part No.:
HW-17-11-T-D-224-275
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-17-11-T-D-224-275 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.431" (10.947mm)
Length - Stack Height:
0.224" (5.690mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)