Samtec Inc. HW-17-09-L-D-450-180
Part No.:
HW-17-09-L-D-450-180
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-17-09-L-D-450-180 Information
Number of Positions:
34
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)