Samtec Inc. HW-15-14-T-D-796-336
Part No.:
HW-15-14-T-D-796-336
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-15-14-T-D-796-336 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.298" (7.569mm)
Length - Stack Height:
0.796" (20.218mm)
Length - Tail:
0.336" (8.534mm)