Samtec Inc. HW-15-14-L-S-1000-180-LL
Part No.:
HW-15-14-L-S-1000-180-LL
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-15-14-L-S-1000-180-LL Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)