Samtec Inc. HW-15-13-T-D-1000-115
Part No.:
HW-15-13-T-D-1000-115
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Shipping
HW-15-13-T-D-1000-115 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)