Samtec Inc. HW-15-08-T-S-250-SM
Part No.:
HW-15-08-T-S-250-SM
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-15-08-T-S-250-SM Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)