Samtec Inc. HW-14-09-T-S-475-SM
Part No.:
HW-14-09-T-S-475-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-14-09-T-S-475-SM Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.475" (12.065mm)