Samtec Inc. HW-14-08-T-S-315-SM
Part No.:
HW-14-08-T-S-315-SM
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-14-08-T-S-315-SM Information
Packaging:
Tube
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.465" (11.811mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)