Samtec Inc. HW-13-14-LM-D-1080-125
Part No.:
HW-13-14-LM-D-1080-125
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Shipping
HW-13-14-LM-D-1080-125 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
1.080" (27.432mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)