Samtec Inc. HW-12-11-T-S-865-SM
Part No.:
HW-12-11-T-S-865-SM
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-12-11-T-S-865-SM Information
Number of Positions:
12
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
0.865" (21.971mm)