Samtec Inc. HW-10-15-T-D-380-SM
Part No.:
HW-10-15-T-D-380-SM
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-10-15-T-D-380-SM Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)