Samtec Inc. HW-10-09-T-S-277-SM-LC
Part No.:
HW-10-09-T-S-277-SM-LC
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD TIN
Shipping
HW-10-09-T-S-277-SM-LC Information
Packaging:
Bulk
Number of Positions:
10
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.388" (9.855mm)
Length - Stack Height:
0.277" (7.036mm)