Samtec Inc. HW-09-09-T-D-400-SM
Part No.:
HW-09-09-T-D-400-SM
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
HW-09-09-T-D-400-SM Information
Packaging:
Bulk
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)